نرخ کلیک یا CTR چیست؟

نرخ کلیک یا CTR چیست ؟ در این مطلب می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که نرخ کلیک یا CTR چیست و از مواردی که منجر به بالا رفتن آن خواهد شد به طور مختصر صحبت نماییم. یکی از مهم ترین المان هایی که در گزارشات سئو مورد بررسی قرار خواهد گرفت نرخ کلیک یا CTR است. اگر بخواهیم در ساده ترین حالت نرخ کلیک را تعریف نماییم از حاصل تقسیم تعداد نمایش سایت بر تعداد کلیک کاربران بدست خواهد آمد.

به عنوان مثال شما تبلیغاتی را برای وب سایت خود انجام داده اید. این تبلیغ ۱۰۰۰ بار نمایش داده شده است و تنها ۱۰۰ نفر بر روی تبلیغ شما کلیک نموده اند. نرخ کلیک شما در این صورت ۱۰ در صد خواهد بود.

نرخ تبدیل اطلاعات ارزشمندی در جهت موثر بودن شیوه تبلیغ و کانال های تبلیغاتی شما در اختیار شما قرار خواهد گذاشت و به سادگی می توانید بر اساس نتایج آن استراتژی های تبلیغاتی خود را تعیین نمایید.

اما چه عباراتی باعث افزایش این نرخ خواهد شد :

فرض کنید که کاربری با استفاده از سرچ کلمات کلیدی در گوگل به فهرستی از سایت های مرتبط رسیده است حال باید تصمیم گیرد که بر روی کدام وب سایت کلیک نماید. از مهم ترین المان هایی که باعث می شود کاربر بر روی سایت شما کلیک نماید موارد زیر است :

  • عنوان در نظر گرفته شده هر چه به کلمه کلیدی سرچ شده بیشتر نزدیک باشد این اطمینان را به کاربر خواهید داد که در لینک مربوطه که در نتایج ظاهر شده است مطالب مرتبط با موضوع جستجو شده وجود دارد.
  • متا دسکریپشن یا توضیحات نیز باید توضیح کوتاه و جذابی باشد که کاربر با خواندن آن ترغیب به کلیک بر روی لینک شما باشد.
  • نام دامنه نیز می توانید تاثیری بر نرخ کلیک شما نیز داشته باشد. هر چه نام دامنه شما مرتبط به موضوعات باشد باعث می شود که کاربر اطمینان بیشتری به سایت شما داشته باشد و وارد سایت شما شود.

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب