آشنایی با الگوریتم پاندا گوگل

در میان سایت هایی که هر روز شاهد بالا آمدن آن ها با نام های مختلف هستیم سایت های زیادی را می شناسیم به کپی کردن از محتوای رقیبانشان می پردازند و سعی دارند که با این کار جای رقیبان خود را گرفته و در کلمات کلیدی مربوطه به رتبه های اول سرچ دست یابند.

در گذشته این کار امکان پذیر بود و سایت هایی دست اول با گذشت زمان در میان سایت هایی که به کپی کردن اطلاعات آن ها می پرداختند گم می شدند.

اما در حال حاضر با الگوریتم پاندای گوگل دیگر این کار امکان پذیر نیست و تمامی محتوای وب سایت شما توسط این الگوریتم با دقت و آرام خوانده شده و مطالب فرعی از اصلی و کیفیت محتوا توسط الگوریتم پاندا بررسی خواهد شد و سایت هایی که به کپی کردن مطالب می پردازند از لیست جستجوی گوگل حذف خواهند شد.

اما این الگوریتم به محتوای زیر اهمیت نداده و از آن ها رد می شوند:

  • محتوای خلاصه

سایت هایی که  به انتشار مطالب خلاصه شده می پردازند و سعی در افزایش مطالب خود با خلاصه کردن مطالب سایت های دیگران دارند این مورد را توجه داشته باشند که گوگل به متن هایی که دارای  جملات کمی در جد ۲ الی ۳ جمله هستند اهمیتی نداده و از آن ها رد خواهد شد.

  • در متن های خود برای طولانی کردن تعداد کاراکترها از کپی کردن مطالب بپرهیزید

بسیاری از سایت ها هستند که برای درج مطالب در وب سایت های خود به کپی کردن مطالب وب سایت های دیگر می پردازند این کار علاوه بر مشکلات حقوقی و معنوی پدید آوردندگان مشکل دیگری که دارد این است که گوگل علاقه ای به خواندن مطالب تکراری ندارد چون قبل از شما این مطالب توسط گوگل خوانده شده و دیگر خوانده نمی شود. بنابراین در صورتیکه می خواهید از مطالب سایت دیگری استفاده کنید سعی کنید از دید خودتان و قلم خودتان آن متن را باز نویسی کنید.

  • در صفحات خود از تبلیغات زیاد بپرهیزید

در صفحاتی که در آن ها به تولید محتوا می پردازید به این نکته توجه داشته باشید که گوگل بر روی صفحاتی که آگهی های آن بیش از محتوای تولید شده است خط قرمز خواهد کشید.

  • به ایجاد محتوای همگام با کلمات کلیدی خود بپردازید

خیلی از تبلیغات را دیده ایم که با تیتر ها و عنوان های جالب نظر شما را جلب می کنند اما زمانیکه بر روی آها کلیک می کنید به صفحات نامرتبط و حتی خالی هدایت می شوید. باید بدانید که الگوریتم پاندا گوگل به راحتی به شناسایی این لینک ها می پردازد و به شما امتیاز منفی تعلق خواهد گرفت.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب
  • خانه
  • Seo
  • آشنایی با الگوریتم پاندا گوگل