پیج رنک page rank گوگل چیست

 

با افزایش فوق العاده صفحات وب و رقابت بر سر رتبه بندی ها در گوگل، مجموعه عوامل موثر بر موفقیت و رتبه سایت، اهمیت بیشتری پیدا کردند. پیج رنک گوگل page rank یکی از همین عوامل است که چگونگی عملکرد آن را در این مقاله بررسی خواهیم کرد.

پیج رنک چیست؟

پیج رنک سیستمی است که میزان نفوذ و قدرت یک صفحه وب را بر اساس معیارهایی که بر میزان لینک های ورودی تکیه دارند، محاسبه می کند. پیج رنک نتیجه تجزیه و تحلیل گوگل از لینکهای ورودی به یک سایت است. این ارزش گذاری توسط عددی از ۱ تا ۱۰ مشخص می شود که عدد نمایانگر این است که آن وبسایت، لینکهای ورودی زیادی دارد و سایتهای زیادی نیز به این وبسایت، لینک داده اند.

اهمیت پیج رنک گوگل  در چیست؟

در مورد اهمیت پیج رنک نمی توان به سادگی صحبت کرد. چرا که این موضوع با الگوریتم های پیچیده ای محاسبه می شود. از طرفی امروزه با پیشرفته تر و هوشمند تر شدن این تکنولوژی، دیگر لینک گرفتن از یک سایت معتبر، به تنهایی نمی تواند عامل تضمین کننده موفقیت یک وبسایت باشد.
در هر حال تولید محتوای مناسب برای سایت، اگرچه از هر چیز دیگری برای رتبه بندی سایت واجب تر است، اما پیج رنک نیز مانند مجموعه عوامل سئو، می تواند در گرفتن رتبه بالاتر در موتور جست و جوی گوگل  موثر واقع شود. در واقع اهمیت پیج رنک بالا در این است که اینچنین تفسیر می شود: چون این وبسایت مشخص لینک های ورودی زیادی دارد، پس سایت مفیدی است.

چگونه از پیج رنک وبسایت خود اطلاع پیدا کنیم؟

برای اطلاع پیدا کردن از پیج رنک یک وبسایت مشخص، می توان از نوار ابزار یا همان تولبار گوگل استفاده کرد که به صورت پلاگین بر روی مرورگرهای مختلف نصب می شود.
راه دوم استفاده از سایت هایی است که پیج رنک را به شما نشان می دهند. سایت هایی مانند mypagerank.net و یا alexa.com برای همین کار استفاده می شوند. در این سایت ها شما آدرس وبسایت خود را وارد می کنید تا پیج رنک بین ۱ تا ۱۰ به شما اعلام شود.

چگونه می توان پیج رنک گوگل را افزایش داد؟

بهترین راه برای افزایش پیج رنک گوگل ، لینک شدن با سایت های پر بازدید و با پیج رنک بالا است. برای این کار بهتر است تنها با وبسایت های مرتبط با سایت خودتان لینک شوید و تعداد آنها را خیلی زیاد نکنید. از طرفی، مواظب باشید! چرا که صفحاتی که لینک ها را خریداری کرده و به طور غیر عادی افزایش لینک دریافتی دارند، ممکن است از طرف گوگل شناسایی شده و از لیست جست و جو حذف گردند.
نوشتن محتواهای مناسب و مفید، اعتبار سایت را بالا می برد. با نوشتن مطالب جدید و به روز، تلاش کنید تا پیج رنک خود را به صورت طبیعی بالا ببرید. علاوه بر این، رعایت استانداردهای وب از جمله کدنویسی، استفاده از کلمات کلیدی مناسب و متاتگ ها نیز فاکتور های تعیین کننده ای برای افزایش اعتبار سایت و مطالب آن به حساب می آیند.

منبع : moshaverbpm.com

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

98 − = 91